Diákigazolvány igénylés menete

2012.01.01-jén hatályba lépett az oktatási kártyacsaládról szóló 362/2011. (XII.30.) számú Kormányrendelet. Az új oktatási kártya biztonsági okmánynak minősül.

2012. február 6-tól oktatási igazolványhoz adatfelvétel az ország bármely okmányirodájában igényelhető. Az ügyintézés során az okmányiroda az igénylő adatait a személy-és lakcímnyilvántartás alapján ellenőrzi, arcképmását és aláírását digitalizált formában rögzíti.

Diákigazolvány igényléséhez az alábbi okmányok, okiratok szükségesek:

• érvényes személyazonosító igazolvány, vagy érvényes útlevél (kiskorúaknál: amennyiben személyazonosító igazolvánnyal vagy útlevéllel rendelkezik);

• hatósági igazolvány a személyi azonosítóról és a lakcímről (lakcímkártya), ha ezzel nem rendelkezik: hatósági igazolvány a személyi azonosítóról;

Az eljárás díj- és illetékmentes.

Az igénylő az adatfelvételről adatlapot kap, amit az oktatási intézményhez kell továbbítania.

Az okmányirodában kapott adatlap bemutatásával és egyidejűleg 1400 Ft befizetésével lehet a gimnáziumban a diákigazolvány igénylését megkezdeni. A diákigazolványt a Hivatal az okmányirodában igazolt lakcímre postázza.