ÖNZETLEN SEGÍTSÉG A BME GIMNÁZIUM IB ÉVFOLYAMOS DIÁKJAITÓL

“Segítsünk másokon! Mert a mások is mi vagyunk.”

 

Felelősségteljes, komoly gondolkodású, középiskolás fiatal felnőttek, a BME Két Tanítási Nyelvű Gimnáziumának IB évfolyamos tanulói keresték meg intézményünket, akik közösségi projekt keretében, az iskolájukban rendezett Valentin Napi Jótékonysági Bálon adománygyűjtést szerveztek a beteg gyermekek számára. Megható kezdeményezésüket örömmel fogadtuk, és tegnapi napon a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója, Dr. Szabó Attila professzor úr, valamint az Őrzők a Tűzoltó utcai Daganatos és Leukémiás Betegekért Közhasznú Alapítvány képviseletében Dr. Constantin Tamás átvették a befolyt összeg átadásáról szóló ígérvényt. A középiskolások akciója eredményeként 270.000.- Ft gyűlt össze, melyet a Robert Burnst Nemzetközi Alapítvány kiegészített, így az adomány teljes összege: 540.000.- Ft. Az összeget az Őrzők Alapítvány a beteg gyermekek gyógyítására fordítja.

Elgondolkodtató, hogy mi az, ami tizenéves fiatalokat ilyen nemes cselekedetre sarkall. Bizonyára sokat jelent a családi indíttatás, meghatározó lehet az az iskolai közösség is, ahol a mások segítése iránti vágy természetes és elfogadott. Öröm és boldogság volt látni ezeket a fiatalokat.

Megtiszteltetés számunkra, hogy minket választottak! Köszönjük!

2023. március 23. csütörtök